1– اعتلاء، ترويج و تحكيم فرهنگ ايثار ، جهاد ، شهادت و تفكر بسيجي در جامعه و نهادينه ساختن آن در انديشه ، باور ، منش و رفتار مردم و مسئولان و مشاركت دستگاهها و اركان نظام و لايه هاي مختلف اجتماعي در اجراي سياست هاي مربوط به ايثارگران.
2 – تعظيم و تكريم ايثارگران و پاسداري از منزلت و حق عظيم آنان بر مردم و كشور با تبيين نقش بزرگ و برجسته آنان در انقلاب اسلامي و دستاوردهاي آن، دفاع مقدس و امنيت ملي .
3 – بستر سازي ، ايجادو توسعه ظرفيت هاي لازم در رسانه ها به ويژه صدا و سيما، نظام آموزشي كشور و دستگاههاي فرهنگي و هنري و به منظور تحقق بندهاي اول و دوم و ترويج اهداف ، آرمانها ، وصايا و آثار ايثارگران و ارائه الكوهاي جهاد و حماسه و فداكاري و معرفي قهرمانان عرصه جهاد و شهادت به جامعه.
4 – حمايت از توليد آثار ارزنده فرهنگي و هنري در جهت اشاعه فرهنگ ايثار ، جهاد و شهادت در جامعه .
5- تحقيق، شناسايي و ترويج مستمر عوامل تقويت‌كننده فرهنگ جهاد، ايثار و شهادت و مقابله با عوامل بازدارنده و تضعيف كننده آن.
6- توانمندسازي فردي و جمعي و اهتمام به پرورش استعدادها و ارتقاء سطح علمي، فني و فرهنگي ايثارگران و فرزندان آنها به منظور تقش‌آفريني فعال و مؤثر در عرصه‌هاي مختلف و اولويت دادن به استفاده از ايثارگران در بخشهاي مديريتي در شرايط مساوي.
7- اولويت قائل شدن براي ايثارگران در سياستگذاريها، برنامه‌ها، قوانين و آيين‌نامه‌هاي كشور و نيز در تخصيص و توزيع امكانات و حمايت‌هاي دولتي و فعاليت‌ها در زمينه‌هاي اقتصادي، فرهنگي و اجتماعي كشور به تناسب ايثار و جهاد در راه آرمانهاي اسلام و اهداف انقلاب اسلامي.
8- شناخت نيازهاي واقعي و ارائه خدمات مؤثر به ايثارگران و خانواده‌هاي آنان در ابعاد مختلف فرهنگي، علمي، آموزشي، اجتماعي، بهداشتي، درماني، بيمه اي ، معيشتي، اشتغال، مسكن، حقوقي، اداري، رفاهي و استخدامي با حفظ اصول عزتمندي، عدالت و روحيه خوداتكايي و شئون ايثارگري.
9- مناسب‌سازي بناها و مراكز خدمات عمومي، معابر شهري، مراكز اداري، تفريحي، ورزشي و وسائط نقليه عمومي با وضعيت جسمي جانبازان و ناتواني‌هاي جسمي و حركتي منطبق بر معيارهاي مطلوب .
10- توسعه مراكز علمي و پژوهشي و ارتقاء ظرفيت ها، توانمندي ها و فناوري ها و اهتمام به تأمين تجهيزات و آموزشها و مراقبت‌هاي لازم براي پيشگيري، درمان و كاهش آسيب‌هاي فردي و جمعي ناشي از جنگ و تهديدات.
11- صيانت و حفاظت از حريم ايثارگري، ايثارگران و خانواده آنها با ايجاد ساز و كارهاي مناسب توسط قوه قضائيه.
12- حفظ و ترويج آثار، ارزش ها، حماسه ها و تجارب انقلاب اسلامي و دفاع مقدس با ايجاد، توسعه و نگهداري موزه ها، يادمان ها، نمادها و نشانهاي جهاد، مقاومت و ايثار و پاسداشت قداست و منزلت تربت پاك شهيدان و ساماندهي و نگهداري مناسب آنها به صورت مراكز فرهنگي.
-
صفحه اصلي سايت راهنماي سامانه ارتباط با ما درباره ما
كليه حقوق اين سامانه متعلق به پژوهشكده شوراي نگهبان مي باشد ( بهمن ماه 1401 نسخه 1-2-1 )
-